Nõo rühma lemmiktraditsioon ehk suvi algab Grilliumiga

Juba kolmandat suve järjest osalesid Nõo kodutütred Grilliumil – koolinoorte meistrivõistlustel grillimises. Tegemist on kindlasti aasta ühe oodatuima sündmusega, mille planeerimist alustame varakult. Grillium on meie jaoks ideaalne võimalus ühiselt planeerida, võistelda, kokata, aega veeta, sööki nautida, päikest saada ja loomulikult koristada.

Võistlus toimub igal aastal Pärnus, seega algas meie jaoks sõit juba pool seitse. Ilmselt seetõttu on sõit Grilliumile alati nii vaikne – kõik magavad. Kohale jõudes pakkisime asjad lahti, seadsime püsti oma võistlusplatsi ning asusime hoole ja kiiruga marinaade valmistama.

Kokku tuli võistelda neljas voorus: searibi küpsetamine, kanafilee küpsetamine, Rakvere üllatusvoor (küpsetatav liha selgub kohapeal, sel aastal oli selleks sea välisfilee) ja kaupmehe fantaasiavoor, kus võib grillida absoluutselt kõike.Screen Shot 2017-07-05 at 20.49.25

Ribile valmistasime oma kuulsat ja armastatud mustika mop-kastet, millega eelmisel aastal saavutasime teise koha. Kana marineerisime vürtsikas apelsinimarinaadis ning sea välisfileed mustikamarinaadis. Meie lemmik oli-on-ja-jääb kindlasti ribi mustika mop’is, see on meie rühma reliikvia! Fantaasiavoorus otsustasime sel aastal küpsetada täidetud rukkileiba.

18953312_1795891267094053_1115804079670494640_o

Fantaasiavoorus grillitud täidetud rukkileib

Päev oli igati meeleolukas, põnevust ja pinget pakkuv, parasjagu naljakas ja õpetlik. Nende kolme aasta jooksul oleme omandanud nii palju uusi nippe ja grillitõdesid, millest meil enne õrna aimugi polnud. Lisaks toidualastele teadmistele on Grillium meile õpetanud ja õpetas ka sel aastal, kui meie prooviribi täielikult söestus: see, et miski esimesel korral ei õnnestu, ei tähenda, et uuesti proovides, ei võiks välja tulla midagi imelist.

Soovime, et kõik rühmad leiaksid endale oma erilise traditsiooni, mida ärevusega oodata ja mis teeks nende rühmast just nende rühma. Meie oleme oma nišši Grilliumi näol leidnud ja ootame juba kannatamatult järgmist aastat.

Christina Värno

Nõo rühma rühmajuht