Muljed 2017. aasta maakaitsepäevast Raadil

dreamteam.jpg

“Dream team” /Monika Ristisaar/

23. juuni tähistatav maakaitsepäev on Kaitseliidu jaoks alati oluline päev. Sel aastal toimus Tartumaa maakaitsepäev Eesti Rahva Muuseumi juures Raadil eriti suurejooneliselt ning Kaitseliit näitas seal taas oma mitmekülgset nägu ning erinevaid tegevusvaldkondi. Ürituse õnnestumiseks andsid oma panuse ka kodutütred, kes lõid pidupäeva meeleolu nii õhupallide jagamise kui näomaalingute tegemise, loteriimüügi ning kiivrisse täpsusviske juures.
Tublid tüdrukud, kes pika päeva jooksul platsil ilusasti silma paistsid, olid Liisa Margareta Torpats Sinise Aara rühmast, Maileen Muttik, Hele-Mai Viltrop, Eliise Lõhmus Arabella rühmast ja Regina Karise Opossumite rühmast, kes kõik kuuluvad kultuurigruppi. Lisaks Marie-Elise Poom, Kertu Kirriland ja Merlina Pajuste Puhja rühmast ning Kristel Karise Vara rühmast.
t66hoos

Noored tööhoos. /Monika Ristisaar/

Seekord otsustasid noored jagada meiega maakaitsepäevast oma muljeid ja kogemusi:

Liisa-Margareta Torpats:
Olin maakaitsepäeval esimest korda. Kõik ootused said täidetud.
Maakaitsepäeval tegelesin peamiselt lastele näomaalingute tegemisega, kuid sain ka jagada õhupalle ja Eesti lippe.
Mulle meeldis maakaitsepäev väga.
Kindlasti sooviks ka järgmisel aastal seal abiks olla ja soovitan seda ka teistele, see on hea võimalus suhelda paljude inimestega ja alati on ju hea tunne kui saad jälle kodutütarde vormi selga panna 🙂
naomaaling

Liisa – Margareta näomaalinguid tegemas. /Eveliis Padar/

Maileen Muttik:
Maakaitsepäeval tegelesin mina kõige rohkem õhupallide täitmise ja jagamisega. Mulle väga meeldis seda teha,  sai inimestega suhelda. Näha oli, et lapsed rõõmustasid kui said kas Kaitseliidu, Kodutütrarde, Noorkotkaste või Naiskodukaitse õhupalli. Kuna õhupallid olid eri värvides oli see veel vahvam, sest nad kõik said endale sobiva värvi valida!
Maakaitsepäeval on alati tegemist kõigile! Nii kõige väiksemate kuni juba päris eakateni välja! Vaatamist ja tegemist jagub.
Olen juba ühe korra käinud ja kindlasti, kui võimalik, tulen ka järgmistele maakaitsepäevadele!
DSCF9877 (2)

Tere, sooviks tellida mitu kasti õhupalle, sest meil saavad need kohe otsa! /Hele-Mai Viltrop/

Hele-Mai Viltrop:

Maakaitsepäev algas minu jaoks vara. Tulin hommikul koos õega varem, et veel asju paika sättida. Aitasin õde natuke info edastamisel ja mõne asja kohale viimisel. Kui saabus meie juhendaja Kadi Kass, siis hakkasin koos teiste kodutütardega õhupalle täitma. Õppisime töö kiirelt ära ja kõik ladus sujuvalt. Kui õhupalle oli juba palju ja maakaitsepäev alanud, siis hakkasime neid laiali jagama. Inimestega suheldes oli mul hea meel näha nende silmis seda rõõmu, sellest päevast ja üritusest. Õhupallide jagamise vahelt käisime ka söömas, kus meile pakutud supp oli tühjale kõhule parim asi, mida soovida. Hiljem vaatasime ka näidislahingut, mis vaimustas meid väga. Kohtasin ka paari tuttavat ja vahetasin nendega paar sõna. Kogu üritus oli väga vahva ja tore ning nautisin seda täiel rinna.
DSCF9719

Liisa – Margareta ja Hele – Mai Kaitseliidu tehnikaga tutvust tegemas /Kadi Kass/

Noorte muljed kogus kokku

Kadi Kass

Kultuurigrupi juht