Uus aasta algas kultuurselt

2018. aasta alguses toimus kultuurirühma vaheajalaager, kus lisaks kõigele valmistuti ka Kodutütarde aastapäeva aktusel esinemiseks. Mõned muljed erinevatelt osalejatelt ka meile kõigile tutvumiseks. 

Hele-Mai Viltrop:

Laager oli väga väga vahva. Maitsva söögi ja imeliste inimestega möödusid kaks päeva väga ruttu. Lasteaias ohutushoiu töötoa läbiviimine sujus kenasti. Lapsed tegid väga hästi kaasa ja meil endal oli ka väga lõbus. Saime teada, kui suur on meie selleaastane ökoloogiline jalajälg ning kinkekoti ja rosetti tegemine on ka nüüd käe sees. Kõik oli super. Uued kogemused ja tegevused tegid päevad sisukaks. Nüüd jääb oodata ainult järgmist laagrit.

meisterdamine2

Heategevuslik meisterdamine ja taaskasutus korraga. Pildi autor: Marili Kirs

Maileen Muttik:

Laager oli tõesti väga tore, igas mõttes. Saime palju uusi ja huvitavaid teadmisi ökoloogilise jalajälje kohta, õppisime kuidas täitsa ise imeilusat kinkekotti valmistada ja palju muud vahvat. Lisaks kõigele muule saime valmistada ette ja hiljem ka läbi viia super laheda ohutuse teemalise töötoa lasteaias. Kuna ma polnud sellel teemal kunagi ise õpetanud, oli see minu jaoks uus ja väga põnev katsumus, mis läks väga väga hästi ja ma olen kindlasti seda nõus uuesti tegema! Laagrist lahkuda oli lausa kurb, sest seltskond oli super meeldiv ning sain ka uue sõbranna!

IMG_20180103_164356

Selliste makettide abil viidi läbi ohutushoiu töötuba. Pildi autor: Liisa Margareta Torpats.

Marlene Leopard (Sassi lasteaia õpetaja):

Liblikate rühma külastasid kodutütred, kes pärast oma tutvustamist moodustasid lastest 3-4-liikmelised meeskonnad. Nad rääkisid lastega turvalisusest ja ohutusest. Kodutütardel olid kaasas kodude maketid, mis olid lastele väga põnevad uurida. Lapsed tõid tagasisidena välja toredad mängud, situatsioonide läbimängimised, mida kodutütred tegid (telefonikõne päästeteenistusega, kiirabiga; Õige ja Vale mäng). Mõnele lapsele olid väga hästi meelde jäänud näiteks täpsed numbrid meetrites, kui kaugel mingi tulease võib majast olla (grill, lõke). Laste meelest olid tegevused toredad. Ka õpetajate meelest olid tegevused hästi läbi mõeldud, sisukad ning vastasid laste eale. Tore oli see, et rühma sai jagada mitmeks meeskonnaks (viieks) ning nii oli lastel rohkem võimalust ise rääkida. Meeskonnas oli kaks kodutütart, kes teineteist täiendasid. Meeldis see, et kodutütred olid julged ning innustasid lapsi küsimustega kaasa rääkima. Kodutütred olid hästi sõbralikud ning avatud.

Kadi Kass:

Rõõmustan, et kõik laagriks püstitatud eesmärgid said täidetud ja tõtt-öelda mõned isegi ületatud –  täpsemalt ohutushoiu töötoa läbiviimine Sassi lasteaias läks tõesti väga hästi,  Olen väga uhke Eliise, Hele-Mai, Isabella, Kaja, Liisa Margareta, Maileeni, Marili, Regina ning Selene üle nii uhke! See projekt oli täiesti uus väljakutse kodutütardele ning ühtlasi väga hea koostöökoht Naiskodukaitsega. Kuna tegevus on suunatud avalikkusele, siis avanes selle töötoa läbiviimisega ka võimalus kodutütarde organisatsiooni tutvustamiseks – mitu kärbest ühe hoobiga!