Kuuste rühm

Kuuste rühm loodi 2011. aastal. Varasemalt tegutses Kuustes mitteformaalne noorteühendus Q-klubi, mis pakkus aktiivsetele noortele võimalust korraldada noorteüritusi. Kuna naabervaldade noortel oli ette näidata edulugusid Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevusest, muutus selline süsteemne isamaaline mitteformaalne haridus väga atraktiivseks.

Esimene liikmete vastuvõtt toimus 2011. a. Kuuste koolis Vabariigi aastapäeva aktusel. Lisaks tüdrukutele võeti vastu ka huvilisi Noorte Kotkaste ridadesse.

Praeguseks on aktiivsete rühmaliikmete arv olnud stabiilselt 15. Koondusi on rühm teinud võrdlemisi vähe, vastavalt ajalistele võimalustele ja iga kord eraldi kokkuleppel. Küll aga osaleb rühm aktiivselt ringkonna üritustel. Traditsiooniks on kujunenud iga-kevadine rühmalaager; volbriöö matkamäng ja südatalvine mängudeöö. Mängudeöö ei ole otseselt Kaitseliidu tööplaani üritus – pigem on see heaks jätkuks Q-klubi mitteformaalsele noorsootöö tegevusele.

Jõudumööda osaleme eestvedajatena ka rahvusvahelistes projektides. Kuuste rühma liikmed on käinud külas partneritel Poolas, Suurbritannias ja Aserbaidžaanis.

Rühma kohtumispaigaks on Kuuste seltsimaja noortetuba.

Rühmavanemaks on Kersti Kivirüüt ning rühmajuht on Karola Hiiemäe.

Kuuste rühma 2014. aasta tegemistest saab lugeda siit.

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s