Rühmad

Kodutütarde organisatsioon on jagatud ringkondadeks ning igas ringkonnas toimivad oma rühmad. Tartu ringkonnas on kokku 20 rühma, neist 6 paiknevad Tartu linnas ning ülejäänud ümbritsevates valdades. Igal rühmal on oma rühmavanem ning mõnel ka rühmavanema abi, rühmajuht ja rühmajuhi abi.

Kodutütarde rühm on justkui midagi kooliklassi ning sõpruskonna vahepealset ühendades endas nende kahe parimad omadused. Rühmades on koos sarnase vanuse ning elukohaga tüdrukud (kuid on ka rühmi, kus on koos nii tütarlapsed kui ka noormehed). Tartu linnas on ka rühmi, mis koondavad endas noori üle terve linna (ning tihti ka mõningaid maakonna noori), kelle piirkonnas kodutütarde rühma ei tegutse. Igal rühmal on olemas rühmavanem (keda mõnikord lapsed kutsuvad siiski rühmajuhiks) ning olenevalt rühmast ka üks või mitu abilist (ametinimetuselt siis kas rühmavanema abi, rühmajuht või rühmajuhi abi). Rühm tegutseb koos ning rühmavanema juhtimisel toimuvad perioodiliselt kokkusaamised ehk koondused.

Rühmal on alati olemas oma nimi ning soovi korral ka sellele vastav sümboolika, mis liidab ühe rühma noori. Samuti on igal rühmal kohustus pidada rühmapäevikud, mis on rühma tegevuste ja kogemuste kroonika. Rühmapäevikusse pannakse kodutütarde poolt kirja koondustel tehtut, laagrites õpitut ning üritustel toimuvat. Päevik on mitteformaalseks ülevaateks rühma tegevusest ning seal on tihtipeale palju fotosid, pilte ja meeleolukaid lugusid.

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s