Sillaotsa rühm

1996. a tuli Sillaotsa kooli tarmukas huvijuht Leelo Küün, kes tegeles muuhulgas Karlova Gümnaasiumi kodutütardega ja tõi Kodutütarde liikumise ka Sillaotsale. Kahjuks on Leelo meie hulgast lahkunud.

Pärast Leelot hakkas 1998. aastal tüdrukutega tegelema Sillaotsa kooli algklassiõpetaja Kaie Käär, kellega paar aastat hiljem liitus samuti algklassiõpetaja Annika Tõnurist. Praegu on Sillaotsa rühmas 20 aktiivselt tegutsevat kodutütart 3. – 11. klassini. Sillaotsa kodutütarde hulgast on sirgunud tublid rühmajuhid -instruktorid Johanna Annamaa ja Gertrud Pleksner, kes on ka pälvinud Aasta kodutütre austusväärse tiitli: Johanna 2004. ning Gertrud 2011. aastal.

Sel aastal astus meie rühma ridadesse tervelt 10 hakkajat tüdrukut, kes juba on jõudnud osaleda mitmes laagris ning pannud end proovile matkarajal.

Sillaotsa rühm on eriti silma paistnud nii tantsuoskuse kui ka matkatarkuste tundmise poolest. Nimelt esindasid just Sillaotsa kodutütred koguni kahel korral ( 2006 ja 2010) Tartumaad spordiselts Kalevi korraldatud liikumispeol Tallinnas, spetsiaalselt selleks ürituseks loodud võimlemiskavaga. See oli väga põnev kogemus. Noored harjutasid pea nädal aega koos teiste maakondade kodutütarde-noorkotkastega erinevatel staadionitel, et kava lõpuks Kalevi staadionil publiku silme all hästi välja tuleks. Ööbiti kaitseväe pataljonides, kus söödi sõduritoitu ning tuli täita rangeid eeskirju.

Matkarajal on oldud sama tublid kui tantsuväljakul. 2011. aastal võitis Kavilda matkamängu just Sillaotsa kodutütarde võistkond ning sai õiguse oma oskusi ja nutikust testida vabariiklikul võistlusel.

Rühmavanem Annika kohta loe täpsemlat siit.

Rühmajuht Johanna kohta loe täpsemalt siit.

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s